رزرو سوئیت در همدان

اسکان مسافر در همدان (اجاره منزل‏،سوئیت) 09183073421

۴ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

اماکن گردشگری همدان

در سال ۱۳۸۵مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای همدان را «پایتخت تاریخ و تمدن ایران» اعلام نمود.

همدان، اولین پایتخت نخستین شاهنشاهی ایران، مادها بوده‌استآثار پیداشده از محوطهٔ باستانی هگمتانه و نیز کتیبه‌هایگنج‌نامه از آن دوران می باشند. همچنین این شهر، در روزگار هخامنشیان، اشکانیان، ساسانیان، آل بویه و سلجوقیان نیز یکی از پایتخت‌های ایران؛ بوده‌است.

در حال حاضر، استان همدان به علت داشتن مراکز تاریخی و دیدنی به عنوان پنجمین شهر فرهنگی و توریستی ایران؛ معرفی میگردد و از نظر علمی نیز با وجود مراکز دانشگاه بوعلی سینا، دانشگاه صنعتی همدان، دانشگاه آزاد اسلامی همدان،دانشگاه پیام نور همدان و مراکز دیگر به عنوان یکی از قطب‌های دانشگاهی کشور مشهور شده‌است.

همدان قدیم

اگر به همدان سفر کردید حتما از جاذبه های طبیعی و تاریخی و گردشگری این شهر دیدن فرمایید.در این پست قصد معرفی کوتاهی از این جاذبه هارو داریم.امیدواریم که در سفر به همدان به دردتون بخوره

گنج نامه

لیست کوتاهی از اماکن گردشگری همدان:

آرامگاه بوعلی سینا،مجسمه شیر سنگی،موزه و شهر باستانی هگمتانه‏،کتیبه ها و آبشار گنج نامه،موزه تاریخ طبیعی،گنبد علویان،آرامگاه باباطاهر،تپه عباس آباد،غار علیصدر،برج قربان،مسجد جامع همدان،آرامگاه استر و مردخای،شهر جهانی سفال لالجین،کلیساهای همدان،مجسمه شیر سنگی،کلیساهای همدان و....

09183073421

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
soha arya

تاریخچه شهر همدان

تاریخچه شهر همدان

همدان قدیمی‌ترین شهر ایران و از کهن‌ترین شهرهای جهان است. مادها شهر همدان را در آن زمان هگمتانه نامیده می‌شد به عنوان پایتخت خود برگزیدند، ولی نتایج تحقیقات بیانگر آن است که شهر هگمتانه پیش از انتخاب به پایتختی توسط مادها، وجود داشته مردمانی از قوم کاسی در آن می‌زیسته‌اند. سپس بازماندگان قوم کاسی، بعدها با طایفه‌ای از آریاییها قوم موسوم به ماد را پدید آورده‌اند؛ و با غلبه بر دولت تجاوزگر آشوری، دولت ماد را بنیان گذاشته، و پایتخت خود را کار کاشی قرار داده‌اند؛ و از آن به بعد، این شهر هگمتانه نام گرفته‌است.

نمایی از شهر همدان

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
soha arya

اقامت در همدان

میهمانان گرامی به پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین خوش آمدید.

اگر قصد اقامتی بیاد ماندنی در مکانی شیک و تمیز را دارید کافیست با شماره 09183073421 تماس بگیرید.

واحد های جدید با امکانات عالی جهت اسکان مسافرین محترم در شهر همدان

با مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی

با بیمه مسئولیت مدنی و آتش سوزی

دز خدمت شما هستیم

آشپزخانه

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
soha arya

رزرو سوییت در همدان

تمامی میهمانان گرامی میتوانند جهت رزرو سوییت باشماره تلفن 09183073421 تماس بگیرند و از شرایط و امکانات واحد ها مطلع شوند.

رزرو سوئیت در همدان

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
soha arya